اخبار فرمانداري
1390/07/20
 • پذيرش دانشجو توسط دانشگاه سيد جمال آغاز جهش علمي اسدآباد است

  اسدآباد- فرماندار اسدآباد پذيرش دانشجو توسط دانشگاه سيد جمال الدين را آغاز جهش علمي اسدآباد در عرصه هاي مختلف دانست.
 • به گزارش ايرنا، ' مصطفي آزاد بخت' روز چهار شنبه در حاشيه بازديد از دانشگاه سيد جمال الدين اسدآبادي در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار ايرنا سال 90 را سال شكوفايي اين شهرستان در عرصه هاي مختلف علمي دانست و افزود: هم اينك دانشگاه سيد جمال و دانشكده علوم پزشكي با حمايت مديران استاني و در راس آنها استاندار ولايي و همت شبانه روزي نماينده و پيگيري هاي امام جمعه اسدآباد پايه گذاري شد.
  وي از واگذاري ساختمان قديم فرمانداري به متراژ هشت هزار متر مربع و تخصيص اعتبار پنج ميليارد ريال براي تجهيز و بازسازي آن براي دانشگاه سيد جمال خبر داد و بيان داشت: البته از آنجاكه دانشگاه سيد جمال الدين مادر مراكز علمي منطقه مي باشد در اين راستا 40 هزار متر زمين براي تاسيس بزرگترين دانشگاه در منطقه پيش بيني شده كه در آينده اي نزديك وارد عمليات اجرايي مي شود.
  وي همچنين از اختصاص يك ميليارد ريال براي توسعه دانشگاه و فراهم نمودن خوابگاه دانشجويي خبر داد و افزود: هم اكنون يك ايثار همه جانبه براي استقبال از دانشگاه هاي جديد در منطقه شكل گرفته كه در نوع خود بي نظير است.
  فرماندار اسدآباد با قدر داني از حمايت هاي مسوولان كشوري و استاني، بيان داشت: امروز به بركت وحدت و همدلي حاكم بر مسوولان ارشد شهرستان نگاه مديران كشوري و استاني نسبت به اسدآباد تغيير كرده كه مردم بايد قدر اين وحدت و همبستگي را بدانند و در جهت تقويت اين پايگاه اعظيم مردمي تلاش كنند.
  رييس دانشگاه سيد جمال الدين نيز در اين نشست صميمي گفت: دانشگاه سيد جمال در دو دانشكده كشاورزي و فني و مهندسي در سال تحصيلي 90 و 91 در رشته هاي مهندسي كشاورزي، اقتصاد كشاورزي و رشته مهندسي كامپيوتر و نرم افزار با ظرفيت 70 دانشجو كار خود را رسما آغاز كرده است.
  دكتر اعظمي از جذب هيات علمي و اساتيد دانشگاهي خبر داد و بيان داشت: قطعا با پيگيري هاي انجام شده در آينده اي نزديك شش رشته تخصصي و مورد نياز منطقه به ظرفيت دانشگاه افزوده مي شود.
  وي با قدر داني از فرماندار اسدآباد براي حمايت همه جانبه از دانشگاه تازه تاسيس سيد جمال، افزود: با هماهنگي فرماندار اسدآباد ساختمان جوانان هلال احمر به صورت موقت در اختيار اين دانشگاه قرار گرفت و اين بزرگترين كمك به اين دانشگاه بود.
  وي افق و آينده علمي منطقه را درخشان دانست و بيان داشت: نگاه عادلانه استاندار همدان و مسوولان ارشد شهرستان به رونق زير ساخت هاي علمي ويژه است و همين امر روند توسعه علمي شهرستان را شتاب خواهد بخشيد.
  در خاتمه فرماندار اسدآباد از بخش هاي مختلف دانشگاه بازديد و دستور رفع موانع و مشكلات را براي سرعت بخشيدن به فعاليت دانشگاه صادر كرد.