فرمانداري اسدآباد
بازرسي و امور حقوقي
امر به معروف و نهي از منکر

تاریخ و ساعت
 
17 تیر 1399 
 
خبرنامه
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
 
آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 544
هفته جاری: 2531
ماه جاری: 10642
تاکنون: 999748
 
عضویت
 
 
 
 
***((به پورتال اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان اسدآباد خوش آمدید))***

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  معاون عمراني استانداري همدان گفت:اصلاح و بازسازي تنها يک رانش گردنه اسدآباد که خطر ساز شده به اعتباري افزون بر 10 ميليارد تومان و کل رانش ها به 50 ميليارد تومان اعتبار نياز دارد.?
 • معاون عمراني استانداري همدان گفت:اصلاح و بازسازي تنها يک رانش گردنه اسدآباد که خطر ساز شده به اعتباري افزون بر 10 ميليارد تومان و کل رانش ها به 50 ميليارد تومان اعتبار نياز دارد.?
 • محمود رضا عراقي در جلسه اي که به منظور بررسي راهکار مرتفع شدن مشکل رانش و لغزش زمين گردنه اسدآباد در فرمانداري اين شهرستان با حضور شوراي فني استان برگزار شد اظهار کرد: بارندگي هاي سيل آساي اخير موجب لغزش زمين در 3 نقطه استان شامل جاده نورآباد،آورزمان و گردنه اسدآباد شد که گردنه اسدآباد با توجه به موقعيت استراتژيکي و واقع شدن در بزرگراه کربلا و محور مواصلاتي غرب کشور از اهميت بيشتري برخوردار است. وي با بيان اينکه در اتفاق رانش گردنه اسدآباد اداره راه و شهرسازي را تنها نگذاشتيم و شوراي فني در اين رابطه براي استفاده از خرد جمعي تشکيل داديم گفت:مسولين همدان از قبل به فکر اين محور بوده اند و مطالعاتي در اين رابطه انجام داده اند که يکي از اين اقدامات مطالعاتي مربوط به سال 1370بوده و تمام دلايل رانش ها و لغزش هاي اين گردنه دو همان زمان احصا شده است. عراقي تصريح کرد:در حال حاضر بايد فکري براي عمليات اجرايي بازسازي و اصلاح رانش اين محور طي کوتاه مدت ،ميان مدت و بلند مدت باشيم . وي با اشاره به اينکه در برخي از جاها از کار تخصصي فاصله گرفته ايم و همين امر موجب چنين مشکلي شده افزود:بحث سيل و بارندگي ها درسي که به ما داد آن بود که اجازه دهيم هر دستگاه تخصص خود را اجرا کند و جلوي کار تخصصي آن را نگيريم . عراقي با اشاره به اصلاح و بازسازي مشکل رانش گردنه اسدآباد تصريح کرد:با توجه به اينکه اصلاح گردنه به اعتبار بالايي نياز دارد بايد تامين اعتبار پروژه را از جدول 20 قانون بودجه پيگيري کرد ،ضمن اينکه مديريت بحران نيز بايد اعلام خسارت کند تا بتوانيم از اعتبارات اعلام خسارت مديريت بحران استان هم بخشي را براي کمک به اصلاح و بازسازي رانش گردنه محور اسدآباد قرار دهيم. عراقي اضافه کرد:با ماشين آلات حمل و نقل و پايانه و اعتبارات جزئي استان به صورت فورس ماژور هر چه سريعتر فعلا بايد کار هاي مقدماتي را آغاز کرده و درخواست کنيم از اعتبارات استاني سال 98 نيز به اين پروژه اعتباراتي تزريق شود و در قالب يک طرح واحد فازبندي شده کوتاه و ميان مدت و بلند مدت بازسازي و اصلاح رانش گردنه اسدآباد را انجام دهيم. معاون عمراني استانداري همدان خاطر نشان کرد:فعلا راه و شهرسازي تا آغاز شدن کارهاي مقدماتي مراقبت ويژه و شن ريزي ومرتب بودن محور گردنه مدنظر قرار داده تا با يک کار اساسي اين مشکل حل شده و اين مشکل رانش با تمهيدات لازم از تهديد به فرصت براي اسدآباد و استان مبدل شود. فرماندار اسدآباد هم با اشاره به پروژه تعريض و ايمن سازي گردنه اسدآباد گفت:امسال براي جداسازي لاين رفت و برگشت با نيوجرسي اعتبار لازم مصوب شده و به شرط تخصيص اجرا خواهد شد. کريم حميدوند در رابطه با بحث رانش گردنه نيز تصريح کرد:اميدواريم با راهکارهاي اساسي وضعيت شاهراه ارتباطي غرب با مرکز تثبيت شده و ديگر با رانش هاي کوچک دچار چنين مشکلاتي در محور گردنه اسدآباد نشويم.
  عکس های مرتبط
     
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 121
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.