فرمانداري اسدآباد
بازرسي و امور حقوقي

تاریخ و ساعت
 
6 خرداد 1398 
 
خبرنامه
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
 
آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 239
هفته جاری: 1099
ماه جاری: 3036
تاکنون: 780305
 
عضویت
 
 
 
 
***((به پورتال اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان اسدآباد خوش آمدید))***

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  اختصاص 2.5 ميليارد تومان اعتبار براي تکميل پروژه آبخيزداري حوزه نعمت آباد و شيلاندر اسدآباد در سال آينده
 • فرماندار اسدآباد از اختصاص 2.5 ميليارد تومان اعتبار براي تکميل پروژه آبخيزداري 2 حوزه شيلاندر و نعمت آباد اين شهرستان در سال آينده خبر داد.
 • کريم حميدوند در ديدار مسولين ادارات منابع طبيعي ،تعاون روستايي ،محيط زيست و دامپزشکي با فرماندار به مناسبت هفته منابع طبيعي اظهار کرد:پيش بيني مي شود اين ميزان اعتبار از محل صندوق توسعه ملي براي 2 پروژه فوق در سال 98 لحاظ شود. وي در ادامه توسعه يافتگي هر جامعه اي را در حفظ و حراست از منابع طبيعي دانست و گفت:منابع طبيعي يک ثروت عمومي بوده و همه بايد تلاش کنند تا اين ثروت ملي حفظ شده و به نسل هاي آينده انتقال داده شود. وي همچنين با بيان اينکه سعي خواهيم کرد براي سال آينده اعتبار لازم را براي آبخيزداري و حفظ منابع طبيعي شهرستان اختصاص دهيم تصريح کرد:منابع طبيعي شهرستان نيز سعي بر آن داشته باشد که طرح هاي منسجمي را در راستاي حفظ منابع طبيعي منطقه با اختصاص اعتبارات ارائه دهد. معاونت آبخيزداري اداره کل منابع طبيعي استان همدان نيز اظهار کرد:اسدآباد داراي 117 هکتار وسعت بوده که عرصه مطالعه شده تفضيلي اجراي آبخيزداري در شهرستان 47 هزار هکتار در 16 زير حوزه است. دکتر آرتيماني افزود:از 47 هزار هکتار عرصه مطالعه شده تفضيلي اجراي آبخيزداري اسدآباد تاکنون در 9 حوزه به مساحت 27 هزار هکتار عمليات آبخيزداري انجام گرفته و 20 هزار هکتار جهت اجرا باقي مانده است. وي خاطر نشان کرد:اعتباراتي که در 22 سال گذشته در حوزه آبخيزداري اسدآباد هزينه شده از محل ملي 1 ميليارد و 300 ميليون تومان و از محل استاني 1.5 ميليارد تومان بوده و در سال جاري از محل صندوق توسعه ملي 16.5 ميليارد تومان اعتبار براي سطح استان همدان لحاظ شد . آرتيماني سهم اسدآباد از اعتبار لحاظ شده صندوق توسعه ملي در سال جاري را افزون بر 1 ميليارد و 900 ميليون تومان برشمرد و گفت:اين ميزان اعتبار در 2 زير حوزه قراکند و نعمت آباد بوده که عمليات اجرايي آبخيزداري اين دو حوزه با پيشرفت فيزيکي 50 درصد در دست اجراست و با مساعد شدن آب و هوا ظرف 2 ماه آينده اين دو پروژه تکميل و به اتمام خواهند رسيد. مدير اداره منابع طبيعي اسدآباد هم با اشاره به اينکه اسدآباد فاقد جنگل طبيعي است خاطر نشان کرد: اسدآباد داراي 59 هزار هکتار منابع طبيعي بوده و در سال جاري بيش از 20 هکتار جنگل کاري توسط منابع طبيعي در اين شهرستان انجام گرفته است. قباد پيري از توزيع 28 هزار اصله نهال به مناسبت هفته منابع طبيعي در اين شهرستان خبر دادو گفت: اين تعداد نهال در بين ادارات، دهياري روستاها، مدارس و مساجد سطح شهر توزيع شده است. وي با بيان اينکه نهال‌هاي درنظر گرفته شده براي غرس در هفته منابع طبيعي شامل نهال‌هاي مثمر و غيرمثمر هستند، افزود: کاج ،افرا ،گردو و بادام از جمله نهال‌هاي مثمر و غير مثمر براي کاشت در هفته منابع طبيعي سال جاري بوده اند.  پيري با بيان اينکه کليه نهال‌هاي توزيع شده توسط منابع طبيعي شناسنامه‌دار بوده و به صورت رايگان در اختيار متقاضيان قرار گرفت تصريح کرد: در حال حاضر اين شهرستان داراي 453 هکتار جنگل دست کاشت ديم و آبي بوده که اکثر جنگل‌هاي ديم شهرستان در منطقه گردنه اسدآباد قرار گرفته و شامل درختان بادام هستند.
  عکس های مرتبط
    
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 36
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.