فرمانداري اسدآباد
اخبار کرونا
بازرسي و امور حقوقي
امر به معروف و نهي از منکر

تاریخ و ساعت
 
22 فروردین 1400 
 
خبرنامه
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
 
آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 681
هفته جاری: 1444
ماه جاری: 17160
تاکنون: 1210959
 
عضویت
 
 
 
 
***((به پورتال اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان اسدآباد خوش آمدید))***

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار انتخابات  »  در دوره توجيهي نامزدهاي انتخابات شوراها تأکيد شد؛ ايجاد شور و نشاط انتخاباتي بدون تخريب يکديگر/خريد و فروش آراء جرم است
 • يک دوره آموزش توجيهي نامزدهاي انتخابات شوراي شهرهاي آجين و اسدآباد در سالن اجتماعات فرمانداري اين شهرستان برگزار شد.
 •  به گزارش روابط عمومي فرمانداري :در اين دوره آموزشي توجيهي که 61 نفر از کانديداهاي شوراي شهر اسدآباد و 11 نفر کانديداي شوراي شهر آجين حضور داشتند، رئيس دادگستري اسدآباد با اشاره به ساختار نظام جمهوري اسلامي ايران و برگزاري انتخابات در اين کشور، اظهار کرد: مردم با انتخاب افراد در تعيين سرنوشت و مديريت کشور دخالت مستقيم دارند. 

  رحيمي گفت: مردم با توجه به علايق شخصي خود در انتخابات رأي مي‌دهند و هيچ کانديدايي حق ندارد در اموري که در صلاحيت انجام آن نيست، به مردم وعده و وعيد بدهد. 

  دادستان شهرستان اسدآباد هم با اشاره به آغاز تبليغات زودهنگام کانديداهاي شوراي شهر در فضاي مجازي و يا توزيع کارت ويزيت در سطح شهر، اظهار کرد: تبليغات در اين عرصه به مدت 8 روز قبل از اخذ رأي است که بايد همه کانديداها اين مهم را مدنظر قرار دهند.

  هاجرپور گفت: ما کانال‌ها و گروه‌هاي تلگرامي افراد کانديدا را رصد کرده و در صورت وجود مطالب توهين آميز به اشخاص و يا مقامات و يا وجود تصاوير افراد ممنوع تصوير يا فتنه‌گران با آنان برخورد خواهيم کرد. 

  وي در خصوص خريد و فروش آراء زمزمه‌هاي به گوش مي‌رسد که طبق بند الف ماده 67 جرم است، گفت: اين امور موجب ابطال انتخابات هم خواهد شد که بايد کانديداها اين مهم را مدنظر قرار دهند. 

  دادستان شهرستان اسدآباد گفت: ما طبق قانون با اخلال‌گران در امر انتخابات به هر شکلي که موجب تحريک به درگيري، تحسن و احتساب شود، برخورد خواهيم کرد. 

  وي از کانديداها خواست که پوسترهاي تبليغاتي خود را در محل‌هاي پيش بيني شده شهرداري تعيين نصب کنند و در صورتي که روي تابلوهاي راهنمايي و رانندگي، ادارات و مراکز آموزشي باشد، پيگير  قانوني خواهد داشت. 

  هاجرپور گفت: در صورتي که افرادي داراي مدارک تحصيلي علمي نباشند و از القابي چون دکتر و مهندس استفاده کنند، جرم است  و اگر مستنداتي ارائه ندهند، قطعا" با آنان برخورد خواهد شد. 

  در اين جلسه آموزشي توجيهي جانشين نيروي انتظامي نيز هشدارهاي انتظامي در انتخابات را ارئه کرد و خواستار توجه و الزام رعايت قوانين شد. 

  کارشناس مسئول سياسي انتظامي  فرمانداري اسدآباد هم با تأکيد بر عدم راه اندازي کاروان‌هاي تبليغاتي در سطح شهرستان، گفت: اين امر در ايام انتخابات موجب ايجاد هرج و مرج و تخريب وجه شهر مي‌شود و انتظار مي‌رود کانديداها به جاي دعوت مردم به ستاد خود از آنان بخواهند در مراسم سخنراني‌ها در ايام تبليغات حضور يابند. 

  رشيد آبيار با اشاره به برگزاري انتخابات شوراهاي شهر اسدآباد به صورت الکترنيکي گفت: در يک روز قبل از انتخابات گلوگاه‌هاي اسدآباد توسط نيروي انتظامي تحت بازرسي قرار مي‌گيرد و برخي در فکر اين نباشند که افرادي را براي انتخابات از ديگر شهرستان‌ها دعوت کنند. 

  فرماندار اسدآباد هم در اين نشست به ارکان مهم در انتخابات اشاره کرد و گفت: مردم، نامزدها و مجريان برگزار انتخابات از ارکان اصلي اين انتخابات هستند که بيشترين زحمات به لحاظ هزينه مادي و معنوي بر دوش کانديداهاست.

  حسين افشاري با اشاره به برگزاري انتخابات شوراها در اسدآباد، گفت: در اين دوره از انتخابات شوراي اسدآباد افراد کانديداها با وجه اجتماعي، سلامت اخلاقي، سطح سواد و تخصص نسبت به دوره‌هاي گذشته حضور يافتند. 

  وي با اشاره به اقبال عمومي داوطلبان شوراي شهر و روستا در اين شهرستان گفت: الکترونيکي شدن انتخابات شوراي شهر اسدآباد در اين دوره ظريب امنيت خاطر را بالا برده است و قطعا" با مشارکتي خوب مردم پاي صندوق رأي حاضر خواهند شد.

  فرماندار شهرستان اسدآباد با اشاره به اينکه هر کانديدا مي‌تواند در هر 5 شعبه اخذ رأي يک نماينده داشته باشد، گفت: در هر شعب اخذ رأي نماينده فرماندار، ناظران شوراي نگهبان، بازرسان، ناظران شورا حضور خواهند داشت. 

  وي بر ايجاد شور و نشاط مردم در انتخابات تأکيد کرد و گفت: مردم بايد از بين 61 نفر کانديداي شوراي شهر 7 نفر را که داراي تخصص مرتبط با امور شهري است، انتخاب کنند. 

  وي با بيان اينکه در انتخاب افراد اصلح شورا بايد نگرش قوم و قيبله اي را کنار گذاشت و با حفظ حرمت کانديداها، به افراد با تخصص و با برنامه رأي داد.

   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 1491
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.